طراحی و شبیه‌سازی سیکل‌ نیروگاهی، Thermoflow_بخش ۸

۴٫ عدم استفاده از کندانسور (No Condenser, Steam Exhaust to Process): این طرح در برخی از پروژه‌های نفت و گاز استفاده می‌شود که در آ‌ن‌ها، هدف از نصب توربین بخار، کاهش فشار خط بخار و در کنار آن تولید توان است. در این شرایط پس از کاهش فشار بخار، به طور مثال از ۱۰۰ بار به ۱۰ بار، بخار خروجی از توربین، وارد یک مرحله فرآیندی می‌شود. به این نوع از توربین بخار، نوع Back Pressure گفته می‌شود و در برخی از پروژه‌های نفت و گاز، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصویر ۳۵- عدم نصب کندانسور در خروجی توربین بخار

۵٫ سیستم خنک‌کن کندانسور تماس مستقیم (Jet) و برج خشک طبیعی (Heller): این نوع از سیستم خنک‌کن که بیشتر در مناطق با منابع محدود آب مانند ایران، عراق، سوریه و ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط شرکت EGI/GEA مجارستان طراحی شده است. متاسفانه در بین قالب‌های سیستم خنک‌کن GT-Pro، این روش خنک‌کن وجود ندارد و برای شبیه‌سازی آن، ناچار به استفاده از نرم‌افزار Thermoflex هستیم. این نوع از سیستم خنک‌کن، در بسیاری از نیروگاه‌های بخار و سیکل ترکیبی کشور که در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شمسی ساخته‌شده‌اند مورد استفاده قرار گرفته‌است. در سال‌های اخیر با توجه به محدودیت‌های آب مصرفی نیروگاه و استفاده از سیستم اسپری آب بر روی پیک‌کولرهای این نوع از برج‌ها در فصول گرم و شرایط وزش شدید باد ، استفاده از آن‌ها محدودتر شده است.

تصویر ۳۶- شماتیک کلی عملکرد یک سیستم هلر

 

 

تصویر ۳۷- تصویری از برج‌های خشک طبیعی هلر

 

تنظیمات آب تغذیه نیروگاه

در بخش بعدی، تنظیمات مربوط به آب تغذیه نیروگاه و میزان و شرایط کندانس بازگشتی از واحد فرآیندی (در صورت تولید بخار فرآیندی) انجام می‌شود. در صورتی که بخار فرآیندی در نیروگاه تولید نمی‌شود، داده‌های این بخش تاثیر چندانی بر روی شبیه‌سازی ندارد.

تصویر ۳۸- تنظیمات آب مصرفی و کندانس بازگشتی از واحد فرآیندی

 

گزینه‌های محاسباتی

پس از اعمال تنظیمات اولیه سایت و نوع سیستم خنک‌کن، با استفاده از لبه‌های بالای صفحه، وارد پنجره گزینه‌های محاسباتی (Calculation Option) می‌شویم. در این بخش، برخی از تنظیمات اصلیِ محاسباتی نرم‌افزار، وارد می‌شود.

تصویر ۳۹- گزینه‌های محاسباتی (Calculation Option)

 

روش‌های طراحی خودکار و تعریف‌شده توسط کاربر

در بخش Method، میزان دسترسی کاربر به تنظیمات سیکل و بویلر تعیین می‌شود.
۱٫ روش ساده‌شده خودکار (Simplified): در صورتی که در بخش New Session، گزینه Setup wizard and start classic design را انتخاب کرده باشید، امکان انتخاب گزینه Simplified وجود دارد. با استفاده از این گزینه، بسیاری از تنظیمات نرم‌افزار مانند دبی‌های بخار و آرایش المان‌های بویلر غیرفعال شده و توسط یک روش درونی نرم‌افزار اعمال می‌شود. در این روش، مبنا، استفاده بهینه از بخار تولیدی در بویلر است و به دلیل استفاده از روش‌ها و تنظیمات درونی مشخص، همگرایی مناسب‌تر و تعداد تکرار حل کمتری دارد. این گزینه، تنها برای کاربرانی که دیدِ محدودی به طراحی فرآیندی نیروگاه دارند توصیه می‌شود و استفاده از آن، در بین کاربران حرفه‌ای، چندان رایج نیست.

 

تصویر ۴۰- انتخاب روش Setup wizard and start visual design

 

تصویر ۴۱- انتخاب روش simplified برای طراحی خودکار فرآیند بخار

 

۲٫ روش خودکار با امکان تغییر مقادیر (Automatic): با استفاده از این روش، نرم‌افزار، بسیاری از تنظیمات فرآیندی مانند دما و فشار بخار ورودی به توربین و آرایش المان‌های HRSG را به صورت خودکار و بر مبنای روش‌های بهینه طراحی، پیشنهاد و اعمال می‌کند. در این روش، امکان تغییر بسیاری از آیتم‌ها که به صورت پیش‌فرض بر روی گزینه Automatic قرار دارند، وجود دارد. استفاده از این روش، برای طراحی اولیه فرآیند یک نیروگاه، توصیه می‌شود.

تصویر ۴۲- غیر فعال‌شدن گزینه‌های ورودی دما و فشار سیکل با استفاده از گزینه Automatic

 

نویسنده:  آقای مهندس احسان سعادتی

 

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز