پیتک از نگاه آمار

4300
دانشجو
370
شرکت معتبر داخلی
1600
دوره تخصصی
700
مدرس
25
عنوان چاپی

“پیتک با بیش از 10 سال سابقه”


ما که هستیم

شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک، در سال 1388، توسط جمعی از کارشناسان و طراحان جوان صنعت نفت و گاز و نیروگاه، بنیان نهاده شد. از همان ابتدا، آموزش، پژوهش و ارائه خدمات مهندسی، از اهداف اصلی شرکت بوده و تلاش گردید در این سه حوزه، خدمات قابل توجهی ارائه گردد.

در برگزاری دوره‌‌های آموزشی، همواره تلاش گردیده است، با استفاده از تجربه مدرسان مجرب و کارآزموده، دوره‌‌هایی مفید و کاربردی، برای شاغلان در صنعت و همچنین فارغ‌التحصیلان و کارآموزان برگزار شود. در کنار آن، سعی گردیده، با پیش‌بینی محیطی وسیع، آرام و مناسب، شرایطی فراهم شود که در آن، فراگیران بتوانند با بالاترین میزان اثربخشی، مطالب مفید ارائه‌شده در دوره‌ها و سمینارها، را بیاموزند. همچنین مرکز نشر کتب فنی، مهندسی و مدیریتی پیتِک، تلاش می‌کند دانش و تجربه ارزشمند مدرسان پیتِک را در قالبی ماندگار، به صنایع، کارشناسان و دانشجویان کشور ارائه نماید و در این راه، بیش از 25 عنوان کتاب منتشر شده است که مورد استقبال گسترده، قرار گرفته است. در نهایت، بخش خدمات مشاوره و مهندسی پیتِک، با همکاری کارشناسان و مشاوران مجرب، اقدام به ارائه خدمات مهندسی، در بسیاری از پروژه‌های صنعتی کشور نموده است

شرکت خدمات آموزشی و مهندسی پیتِک، برگزاری دوره‌ها در محیطی آرام و مجهز

پیتِک از همان بدو تاسیس، تلاش نمود، با فراهم آوردن محیطی آرام، دلنشین و وسیع، زمینه‌های لازم را، برای آموزش مناسب فراگیران، فراهم نماید. بدین منظور، محیطی با مساحت نزدیک به 400 متر مربع در منطقه آرام بلوار کشاورز و با دسترسی‌های آسان از نقاط مختلف شهر، اختصاص یافت. این دفتر با در اختیار داشتن 2 سایت اختصاصی آموزش رایانه و سالن کنفرانس، آمادگی ارائه خدمات آموزشی همزمان به بیش از 40 نفر را داراست. همچنین برای حفظ آرامش فراگیران و مدرسان، فضاهای آموزشی و رفاهی، با استفاده از لابی‌های مرکزی از یکدیگر جدا شده‌‌اند و بدین ترتیب، در زمان برگزاری دوره‌‌ها و سمینارها، فراگیران با کمترین مواجهه با سایر فراگیران، در دوره‌ها شرکت خواهند نمود. علاوه بر آن، با در نظر گرفتن فضاهایی برای پذیرایی، مطالعه و استراحت، تلاش گردیده است، تجربه آموزش در محیطی آرام و دلنشین برای فراگیران فراهم گردد. همچنین نظر به دانش بالای اساتید مشاور و همکار پیتِک، در زمینه‌ نرم‌افزارهای مختلف CFD و در اختیار داشتن مرکز پردازش سریع، ارائه خدمات مهندسی و مشاوره CFD نیز جزو اهداف اصلی شرکت بوده است و پیتِک افتخار همکاری در چندین پروژه بزرگ و ملی CFD را در رزومه کاری خود دارد.

دپارتمان CFD پیتِک – قطب آموزش و مشاوره پروژه‌های CFD

با پیشرفت رایانه‌‌ها و روش‌های عددی، بسیاری از طراحی‌های مدرن امروزی، به ویژه در زمینه‌های مرتبط با مهندسی مکانیک و هوافضا، با کمک شبیه‌سازی انجام می‌شود. با توجه به دانش و تجربه بالای موسسان پیتِک در زمینه شبیه‌سازی‌های CFD، دپارتمان CFD بنا نهاده شد. در این مسیر، بیش از 350 دوره تخصصی دینامیک سیالات محاسباتی، در صنایع و دانشگاه‌‌های معتبر کشور برگزار گردیده است. همچنین پیتِک مفتخر است دوره‌های پیشرفته‌ای برگزار نماید که علاوه بر استفاده صنایع و دانشگاه‌های کشور، زمینه پرورش اساتیدی را فراهم نموده که در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور، تدریس می‌کنند. همچنین نظر به دانش بالای اساتید مشاور و همکار پیتِک، در زمینه‌ نرم‌افزارهای مختلف CFD و در اختیار داشتن مرکز پردازش سریع، ارائه خدمات مهندسی و مشاوره CFD نیز جزو اهداف اصلی شرکت بوده است و پیتِک افتخار همکاری در چندین پروژه بزرگ و ملی CFD را در رزومه کاری خود دارد.

دپارتمان نیروگاه پیتِک – اولین ارائه‌دهنده دوره‌های جامع نیروگاه در کشور

صنایع نیروگاه و انرژی، از تخصص‌ها و علائق اصلی موسسان پیتِک بوده است و از همان بدو تاسیس، مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت. بدین ترتیب، اولین قطب آموزش‌های تخصصی نیروگاه در پیتِک شکل گرفت و با تدوین بیش از 500 دوره تخصصی تولید و انتقال انرژی الکتریکی، فعالیت خود را آغاز نمود. تاکنون بیش از 25 نیروگاه کشور، بزرگ‌ترین شرکت‌های ساخت و بهره‌برداری و بسیاری از کارفرمایان صنعت برق کشور، از خدمات گسترده پیتک بهره‌ برده‌اند. همچنین در مرکز نشر پیتک نیز نگاه ویژه‌ای به صنعت نیروگاه بوده است و بخش قابل توجهی از کتب انتشار یافته در این مرکز، مرتبط با نیروگاه می باشند. همچنین نظر به دانش بالای اساتید مشاور و همکار پیتِک، در زمینه‌ نرم‌افزارهای مختلف CFD و در اختیار داشتن مرکز پردازش سریع، ارائه خدمات مهندسی و مشاوره CFD نیز جزو اهداف اصلی شرکت بوده است و پیتِک افتخار همکاری در چندین پروژه بزرگ و ملی CFD را در رزومه کاری خود دارد.

دپارتمان نفت و گاز پیتِک، برگزارکننده دوره‌های تخصصی در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها

نفت و گاز، یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است و پیتِک نیز نگاه و برنامه‌ریزی ویژه‌ای در این حوزه داشته است. از همان ابتدای تاسیس شرکت، دپارتمان تخصصی نفت و گاز نیز تاسیس گردید و بیش از 600 دوره اختصاصی در زمینه‌های طراحی، ساخت، راه‌اندازی، بهره‌برداری و تعمیرات، برای بخش‌های سرچاهی و بالادستی، پالایشگاه‌، خطوط انتقال و پتروشیمی، طراحی و تدوین گردید. پیتِک با بهره‌وری از دانش و تجربه بالای مدرسان ارزشمند صنعت نفت و گاز کشور، افتخار برگزاری بیش از 750 دوره تخصصی نفت و گاز را در بسیاری از پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، شرکت‌های مشاور، طراح و شرکت‌های پیمانکار اجرا و راه‌اندازی دارد.

دپارتمان مهندسی پیتِک، ارائه‌دهنده خدمات مهندسی و مشاوره در پروژه‌های صنعتی کشور

از بدو تاسیس، پیتِک تلاش نمود، مشارکت فعالی در زمینه خدمات مهندسی و مشاوره پروژه‌های بزرگ صنعتی کشور داشته باشد. نیروگاه و دینامیک سیالات محاسباتی، دو زمینه مورد علاقه شرکت بودند، لیکن در سایر صنایع بزرگ کشور مانند نفت و گاز، فولاد و صنایع معدنی و خودرو نیز، خدمات مهندسی قابل توجهی ارائه گردیده است. ارائه خدمات مهندسی به شرکت‌های انرژی صبا، نیروگاه خرمشهر، نیروگاه چابهار، سازمان صدا و سیما، بورس تهران و فولاد کویر دامغان، تنها بخشی از فعالیت‌های مهندسی شرکت بوده است.

مرکز نشر پیتِک – چاپ ده‌ها عنوان کتاب تخصصی در زمینه‌های نیروگاه، نفت و گاز و CFD

از آنجا که مدرسان پیتِک، از مجرب‌ترین کارشناسان صنایع کشور و با دانش بالای دانشگاهی انتخاب می‌شوند، همواره سعی گردیده است، در کنار برگزاری دوره‌‌های تخصصی با کیفیت، جزوات و کتاب‌های مرتبط نیز ارائه گردد. در این مسیر، منابع ارزشمند فراوانی، با همکاری مدرسان، تهیه و تدوین گردید. از سال 1394، به منظور حفظ حقوق مادی و معنوی این آثار ارزشمند و همچنین اشاعه آن‌‌ها در سطح کشور، مرکز نشر پیتِک، تاسیس گردید. تاکنون بیش از 25 عنوان کتاب تخصصی در زمینه‌های مهندسی، مدیریت، رایانه و ایمنی منتشر گردیده است که تماما مورد استقبال صنایع و کارشناسان سطح کشور قرار گرفته است. عناوین بیشتری نیز در دست بررسی، انتشار و چاپ است که اخبار آن، از طریق وب‌سایت و فضاهای مجازی شرکت، در اختیار قرار خواهد گرفت.