نیروگاه

آشنایی با استانداردهای الکتریکیReviewed by پارسایان on Sep 13Rating: 5.0

نمایش یک نتیجه

روش نمایش
 • آشنایی با استانداردهای الکتریکی

  ویژگی

 • ترموگرافی-پیشرفته

  ویژگی

 • تولید برق و محیط زیست ۵۸,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مترجمان:  علی جهانگیری غلامرضا احمدی    در کتاب حاضر چرخه کربن و گرم شدن کره زمین، انتشار گازهای گلخانه ای، انواع آلاینده ها و آثار منفی هر یک بر محیط زیست مورد بررسی قرار گرفته اند. همچنین آثار هر یک از فناوری های تولید برق (سوخت های فسیلی، هسته ای و نیز سیستم های مبتنی بر منابع تجدید پذیر) به طور کامل ارائه شده اند. اقتصاد مبتنی بر سوخت هیدروژن نیز مطرح و در پایان روش های قیمت گذاری بر آسیب های زیست محیطی نیز ارائه می شوند.  
 • راکتورها _ اصول و مبانی ۴۹۰,۰۰۰ تومان

  ویژگی

 • نیروگاه های بر پایه موتورهای پیستونی ۵۵,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مترجم: غلامرضا احمدی   در کتاب حاضر ابتدا به بیان تاریخچه موتورهای پیستونی پرداخته می شود. سپس در خصوص انواع موتورهای احتراق داخلی (شامل دیزل، بنزینی و گازسوز) و احتراق خارجی (شامل موتورهای استرلینگ و پیستون آزاد) بحث آزاد شده است. علاوه بر این انواع سیکل های دو زمانه، چهار زمانه و شش زمانه نیز با یکدیگر مقایسه شده اند. در پایان نیز به بررسی اثرات زیست محیطی این موتورها و هزینه های تولید برق انواع موتورهای پیستونی پرداخته می شود.
 • طراحی و شبیه‌سازی سیکل‌های نیروگاهی با استفاده از نرم‌افزار Thermoflow ۱۷۸,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مولف : احسان اله سعادتی           نرم‌افزار ترموفلو، یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای مهندسی نیروگاه است که در زمینه طراحی پایه و سیکل حرارتی نیروگاه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران نیز، بیشترِ مشاوران، کارفرمایان، بهره‌برداران و پیمانکارانِ ساخت نیروگاه، از این نرم‌افزار بهره‌ می‌برند. کاربرد اصلی نرم‌افزار، در انجام محاسبات بالانس جرم و حرارت نیروگاه، در شرایط طراحی و دور از طراحی است، لیکن می‌توان از آن در برآورد هزینه‌های ساخت نیروگاه و همچنین مباحث مالی و بازگشت سرمایه نیز بهره‌ برد. نگارش این کتاب که از سال 1393 آغاز گردید، حاصل بیش از 12 سال تجربه همکاری مولف در پروژه‌های نیروگاهی کشور و تدریس بیش از 50 دوره مقدماتی و پیشرفته ترموفلو در شرکت‌های معتبر نیروگاهی کشور است. در این کتاب، دو نرم‌افزار پرکاربرد GT Pro و Thermoflex معرفی گردیده و سایر نرم‌افزارهای خانواده ترموفلو نیز در کتب آتی، معرفی می‌گردد.
 • مبانی و اصول مهندسی نیروگاه و تجهیزات اصلی آن ،جلد دوم- تجهیزات نیروگاهی ۱۳۴,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مولف : هادی الهیاری

         

  این کتاب، حاصل بیش از 10 سال فعالیت مستمر مولف در پروژه‌های مهندسی و اجرایی نیروگاهی و مطالعه و تحقیق در مدارک و اسناد فنی نیروگاه‌های کشور و در کنار آن مرور و تحقیق، بر روی بیش از 500 مرجع معتبر بین‌المللی است. تاریخ انتشار غالب این مدارک و مراجع، مربوط به سال‌های 2006 و پس از آن است و از نظر به روز بودن تکنولوژی‌های مورد معرفی، برای خوانندگان قابل استفاده خواهد بود. در روند تالیف این کتاب و تحقیق بر روی مراجع مرتبط ، ارتباطاتی با سازندگان و مولفان معتبر بین‌المللی برقرار گردید و نتیجه آن، ارائه نظرات اصلاحی از سوی نویسنده بر روی برخی موارد انتشاریافته بود و مقرر گردید در ویرایش‌های آتی مراجع مذکور، نظرات اصلاحی نویسنده کتاب اعمال گردد. خواندن این کتاب به مهندسان طراح، بهره‌بردار و تعمیرات نیروگاهی و دانشجویان مهندسی پیشنهاد می‌شود.

  • جلد دوم کتاب بیشتر بر روی تجهیزات نیروگاهی مانند توربین گاز، توربین بخار و سیستم های جانبی آن تمرکز دارد.
 • نیروگاه های حرارتی (اقدامات قبل از بهره برداری) ۱۳۶,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مؤلف: غلامرضا احمدی

             

  با توجه به پیچیده ­تر بودن سیستم­های نیروگاه­های سیکل بخار (به ویژه نیروگاه­های ذغال سنگ سوز)، تمرکز اصلی کتاب بر این نوع نیروگاه­های حرارتی است. در کنار آن توضیحات لازم در خصوص انواع دیگر نیروگاه­های حرارتی (شامل توربین­های گازی، سیکل­های ترکیبی و موتورهای احتراق داخلی) نیز ارائه شده است. از ویژگی­های خاص کتاب، فراهم کردن فهرستی از تجهیزات و مصالح مورد نیاز و نیز چک لیست­های مربوط به هر مرحله از تست­ها است که ضمن راهنمایی برای انجام موفقیت آمیز هر تست، دستورالعمل بسیار مناسبی جهت پذیرش بدون عیب گارانتی سازنده به حساب می­ آید.

 • اصول طراحی نیروگاه سیکل ساده و ترکیبی با نرم‌افزار ترموفلو ۱۲۶,۰۰۰ تومان

  ویژگی

  مولف: علی رفیعی سفید دشتی

           

  طراحی یک نیروگاه کار پیچیده و زمانبری می‌باشد که نیازمند متخصصان با تجربه­ای در زمینه­های مختلف می‌باشد. یکی از معروفترین و کاربردی­ترین نرم‌افزارهای موجود در صنعت طراحی نیروگاه از سال 1987 نرم‌افزار ترموفلو (Thermoflow) می‌باشد که امروزه در بسیاری از شرکت‌های بزرگ ساخت نیروگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  پیچیدگی های این نرم افزار و عدم وجود هیچگونه مرجع دیگری برای کمک به کارشناسان و دانشجویان علاقه­مند به طراحی و شبیه­سازی نیروگاه با این نرم افزار منجر به شکل گیری ایده تالیف این کتاب جهت آموزش اصول طراحی نیروگاه به همراه مثالهای کاربردی گردید که امید است مورد استفاده دوستان و همکاران قرار گیرد.

 • مبانی و اصول مهندسی نیروگاه و تجهیزات اصلی آن ،جلد اول- فرآیندهای نیروگاهی ۱۲۶,۰۰۰ تومان

  ویژگی

    مولف : هادی الهیاری        
  • این کتاب، حاصل بیش از 10 سال فعالیت مستمر مولف در پروژه‌های مهندسی و اجرایی نیروگاهی و مطالعه و تحقیق در مدارک و اسناد فنی نیروگاه‌های کشور و در کنار آن مرور و تحقیق، بر روی بیش از 500 مرجع معتبر بین‌المللی است. تاریخ انتشار غالب این مدارک و مراجع، مربوط به سال‌های 2006 و پس از آن است و از نظر به روز بودن تکنولوژی‌های مورد معرفی، برای خوانندگان قابل استفاده خواهد بود. در روند تالیف این کتاب و تحقیق بر روی مراجع مرتبط ، ارتباطاتی با سازندگان و مولفان معتبر بین‌المللی برقرار گردید و نتیجه آن، ارائه نظرات اصلاحی از سوی نویسنده بر روی برخی موارد انتشاریافته بود و مقرر گردید در ویرایش‌های آتی مراجع مذکور، نظرات اصلاحی نویسنده کتاب اعمال گردد. خواندن این کتاب به مهندسان طراح، بهره‌بردار و تعمیرات نیروگاهی و دانشجویان مهندسی پیشنهاد می‌شود.
  • جلد اول بیشتر بر روی فرآیندها و سیکل های نیروگاهی تمرکز دارد.
  • جلد دوم نیز کتاب بیشتر بر روی تجهیزات نیروگاهی مانند توربین گاز، توربین بخار و سیستم های جانبی آن تمرکز دارد.
 • اصول اندازه گیری وکالیبراسیون ۳۵۰,۰۰۰ تومان

  ویژگی

 • موتورخانه و نحوه تعمیر و نگهداری آن ۸۴۰,۰۰۰ تومان

  ویژگی

 • تعمیر و نگهداری پمپ های سانتریفیوژ ۵۴۶,۰۰۰ تومان

  ویژگی

 • عیب یابی موتورهای الکتریکی

  ویژگی

 • تعمیر و نگهداری توربین های بخار

  ویژگی

 • ترموگرافی-سطح یک

  ویژگی

 • ترموگرافی مقدماتی

  ویژگی

جستجوی پیشرفته
طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز